1) Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszamy na modlitwę różańcową w piątek na godz. 17.00 do dolnego kościoła.
2) W liturgii kościoła:
- w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego kapłana
- w piątek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom i katechetom składamy najserdeczniejsze życzenia.
- w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa doktora Kościoła
3) Z racji Dnia Edukacji Narodowej, który będziemy obchodzili w najbliższy piątek 14 października, wszystkim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkół i przedszkoli życzymy wiele Bożego Błogosławieństwa w pracy z dziećmi i młodzieżą.
4) W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się zbiórka dla ministrantów.
5) W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do kawiarenki parafialnej. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć.
6) W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Polskim DZIEŃ PAPIESKI. Hasłem tegorocznego, XXII już, dnia jest zawołanie „Blask Prawdy”. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na stypendia dla dzieci i młodzieży przyznawane przez Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia.
7) Siostry Karmelitanki zapraszają na Dzień Modlitwy 11 października /we wtorek od godz. 15.00 do 19.30 / W programie Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. o 17.00, nieszpory, kolacja i dzielenie się Słowem Bożym.
8) Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Zwłaszcza za dzisiejszą tacę inwestycyjną. Przed nami trudny czas jesienno-zimowy. Zapewne, tak jak my wszyscy w naszych domach, odczujemy to również w naszym parafialnym budżecie.
9) Przy wyjściu do nabycia aktualna prasa religijna – Zachęcamy do lektury.
10) Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych: +Maria Wieloch; Jan Bieszka + budowniczych, dobrodziejów naszego Kościoła, zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…
Pobierz jako PDF