- W zupełnie nietypowych i bardzo trudnych warunkach przyjdzie nam w tym roku przeżywać Wielki Tydzień, Triduum Paschalne oraz Wielkanoc. Prosimy Was o pozostanie w domach i duchową łączność z nami, szczególnie w czasie liturgii. Nam, Waszym duszpasterzom, też nie jest łatwo stawać w prezbiterium przed pustym kościołem. Wszyscy ufamy, że ten czas szybko minie i znów, wspólnie, spotkamy się w naszym parafialnym wieczerniku.
- W tym tygodniu od poniedziałku do środy (w dolnym kościele):
- adoracja Najświętszego Sakramentu od 14:00 do 18:00 (w czasie adoracji, w kościele może przebywać tylko 5 osób)
- okazja do spowiedzi św. godz. 17:00 do 18:00
- Na czas Wielkiego Tygodnia zostały przygotowane materiały duszpasterskie dostępne na stronie parafialnej.
- W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia – tekst nowenny dostępny jest TUTAJ.
- Triduum Paschalne sprawowane będzie bez udziału wiernych w następującym porządku:
- Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00.
- Wielki Piątek - Liturgia wielkopiątkowa o godz. 19:00.
- W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, tzn. całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli jeszcze 60 roku życia. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Wielka Sobota - Msza Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 22:00
- Wielka Sobota to dzień ciszy, dzień Pana, który spoczywa w grobie, który zstępuje do otchłani, dzień, w którym wszyscy Apostołowie zwątpili. To dzień, w którym Kościół łączy się duchowo z Matką Bolesną, trwając na modlitwie przy grobie Pana. Jest to dzień przeznaczony na to, żeby pomodlić się w ciszy i milczeniu, nasycić się tą chwilą nieobecności. To czas, kiedy trzeba w skupieniu posiedzieć przy śpiącym Bogu.
- W Wielki Czwartek i Wielki Piątek dolny kościół będzie otwarty dla indywidualnej modlitwy od godz. 7:00 do 13:00.
- W Wielką Sobotę indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim (w górnym kościele) od godz. 8:00 do 15:00 z zachowaniem obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych.
- W Wielką Sobotę nie będzie w kościele obrzędu błogosławienia pokarmów. Prosimy, aby ojciec lub matka dokonali obrzędu błogosławienia pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst obrzędu znajduje się TUTAJ.
- Intencje, które zostały zamówione na Mszę Wieczerzy Pańskiej w Wieli Czwartek i Mszę Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę zostaną odprawione według podanych godzin.
- Zachęcamy do przeżywania tych najważniejszych dni przez udział w transmisjach radiowych, telewizyjnych i internetowych.
- W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7:30 i 20:00. Pozostałe Msze św. w tym dniu, według porządku niedzielnego. Uczestniczyć możemy zachowując przepisy prawa państwowego i kościelnego.
- Wyrażamy serdecznie i wielkie podziękowanie naszym parafianom, którzy w tej trudnej dla wszystkich sytuacji, przekazali ofiary na potrzeby naszej parafii, czy to poprzez przelew na konto, czy też w formie ofiary złożonej w kopercie. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi troskę o nasz kościół i parafię.
- Parafialny nr konta 07 1240 1242 1111 0000 1588 5856
- Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich zmarłych z powodu epidemii oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.
- Wszystkim życzymy głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia we wspólnotach rodzinnych!
Pobierz jako PDF