Najdłuższa z pielgrzymek gdańskich w tym roku wyrusza po raz XXXVII. Zawsze trwa od 28 lipca do 12 sierpnia. Pielgrzymka dzieli się na 4 grupy (fioletowa, żółta, czerwona i brązowa). Każda z nich pokonuje około 500 km.
Dzięki niedużym grupom, masz szansę znaleźć, porozmawiać i zaprzyjaźnić się z osobami o podobnych problemach, poglądach i potrzebach. Wszystkie grupy pielgrzymkowe codziennie spotykają się na trasie. Cała pielgrzymka jest jedną wspólną wielką rodziną. Każda grupa jest inna, posiada innych przewodników, pielgrzymi pochodzą z różnych środowisk. Zapoznaj się z grupami na stronie internetowej Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę: http://pielgrzymka.gda.pl/
Jeśli nie możesz wziać aktywnego udziału w pieszej pielgrzymce - zapisz się do Grupy Biało-Złotej.
Grupa Biało-Złota, jak sama nazwa wskazuję, jest dla pielgrzymki niezwykle cenna. Gromadzi w swoich szeregach osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce. Uczestnicy tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pielgrzymki w trakcie jej trwania. Dzięki tej modlitwie jesteśmy bezpieczni. Każdy kto zapisze się do Biało-Złotej otrzymuje materiały formacyjne, które pomogą duchowo się jednoczyć z grupami na trasie.
Do Grupy Biało-Złotej możesz zapisać się tutaj: http://pielgrzymka.gda.pl/formularz-grupa-bialo-zlota/